SİTEYE ÜYE OL 
Genel Bölgeden Güncel Röportaj İçimizden Biri Sanatkarlarımız Esnaflarımız Spor Vefat İz Bırakanlar İlçemiz İlimiz
TALİHSİZ TALİHLİLER
TALİHSİZ TALİHLİLER
Yılbaşı geliyor milli piyango gişelerinde kuyruklar var..

Tarih: 28.12.2015      Okunma: 3346     Haberi Yorumla    Haberi Yazdır        Haber : Ali ACAR 
 


 

 

SİTEMİZ SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Yılbaşının yaklaştığı günlerde Milli Piyango satan gişeler ve seylar bayiler önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Bir umut diyerek bilet alanların rüyası yılbaşı gecesi sonlanırken, milyonlarca insan arasından birkaç tane tahlihliye ikramiye vuruyor.

 Bu konuyla ilgili ikramiye çıkan kişilerin hayatlarındaki örnekleri sizlerle paylaşıyoruz. Yorum sizlerin


- Mustafa Savfan, 1978 yılında Milli Piyangodan 10 bin lira ikramiye kazanır. “150 memurun maaşını 2 ayda, para eşime kalmasın diye harcamaya başlar. Lokantalarda ödediği hesaplarda 5-6 kat fazlasını bahşiş olarak bırakır. Sonunda paralar tükenince. Evlenirken karısına aldığı bir kilo altını da satar harcar. Eşini annesinin yanında gönderdir, evdeki tüm eşyaları satarak İstanbul’a döner. 1985’te. Cağaloğlu’nda bir handa hem gece bekçiliği hem ayakkabı boyacılığı yapmaya başlar. Eşinin açtığı dava sonucu boşanır. Sevgi olmadan para bir işe yaramıyor.” diyerek ibretlik hikayesini anlatıyor. Ayrıca 1982 ve 1984 yılında da ikramiye kazanan Savgan’ın yaşadıkları “Kaybedebilme Kabiliyeti” isimli bir belgesele konu oldu.

- Orhan Ulusay, 1984'de aldığı bilete 7 milyon lira isabet eder Orhan Ulusoy'un huzur içindeki hayatı ancak 3 sene sürer. İşleri ters gittiği için kızı evi terk eder. Oto yedek parça dükkanı bulunan ve minibüsçülükle uğraşır, parayı soğan ve fasulye işinde harcar. Üst üste 3 yıl istediği kazancı elde edemeyince iflas eder. 4'ü erkek 8 çocuğu olan talihli "Hiç rahat yaşantım olmadı. Bir arkadaşım 'bu para sana felaket getirir' demişti, dediği çıktı" şeklinde konuştu.

- Salih Bahtiyar: 1985 ve 1997'de iki büyük ikramiye kazandı. Ancak huzuru kaçar. "Mafya beni bulacak" diye bunalımı girer ve evine kapanır.

- Salih Gümüşçay,1989'da 5 milyar kazandı. En ünlü ama en talihsiz piyango talihlisi.1 yıl sonra öldü. Tek başınaydı, yüzlerce akrabası çıktı. DNA testi için mezarı bile açıldı.

- Cem Postacı, 1990 yılbaşı Milli Piyango çekilişinde 1 milyar 250 milyon lira kazanan Adanalı Cem Postacı’nın peşini aksilikler bir türlü bırakmamış. 1996 yılında oğlunu trafik kazasında kaybetmiş. Oğlunu kaybettikten sonra kazandığı ikramiyeyle emlak işine giren Postacı, bir süre sonra iflas etmiş. İşlerinin bir dönem çok iyi gittiğini, hiç tanımadığı kişilerin akraba olarak karşısına çıktığını anlatan Postacı, şimdi kimsenin kendisine yardıma yanaşmadığını vurguluyormuş. Postacı, “Para mutluluk getirmiyor, yuvam dağıldı, toparlamak için varımı yoğumu harcadım. Eşim beni terk etti. Şimdi bir otomobilim, evim ve emekli maaşım var. Keşke o bileti almasaydım da o para çıkmasaydı.” diyormuş.

- Nusrettin Çınar, 90’lı yılların başında Turhal’da Milli Piyango’dan 6 milyar TL ikramiye kazanmış.  Önce yurt dışına giden Çınar, otobüs alarak Turhal’a şehirlerarası otobüs şirketi kurmuş. İşleri iyi gitmeyen Çınar, 1995 yılında iflas etmiş. Şimdi işsiz olan talihli artık Milli Piyango bileti satın almıyor.

- Süleyman Orhan, Samsun'da 17 yıl önce Milli Piyango'dan büyük ikramiye kazanan Süleyman Orhan'ın hayatı hiç de beklemediği şekilde değişti. Parayı aldıktan sonra şanssızlıklar peşini bırakmadı. 1993 yılında pastahane sahibiyken, iş yerinin önünden geçen piyangocunun ısrarıyla aldığı bilete 2 milyar TL çıktığını söyledi. Bu süreçte erkek kardeşini ve yeğenini trafik kazasında kaybettiğini ifade eden Orhan, şunları söyledi: "Benim düzenim vardı, kardeşim vardı, huzurum vardı. 2 milyar geldi her şeyimizi aldı gitti.

- Ayhan Yalçınkaya, 9 Eylül 1995 tarihindeki Milli Piyango çekilişinde 10 milyar lira çıktı. Edirne SSK Hastanesi'nde memur olarak çalışıyordu.  Çalıştığı kurumdan istifa ederek otomobil kiralama şirketi açtı. Ancak işler umduğu gibi gitmedi. Zor günler geçirdi hasta olduğunda doktora gidecek para bile bulamadı. Edirne Belediyesi'nde sözleşmeli personel olarak yeniden görev başlayan talihliye büyük ikramiye mutluluk ve huzur getirmedi. Eskiden daha güzel bir hayatının olduğunu, devlet memurluğuna devam etseydim emekli olur sigortam olurdu diyor. Belki param olmayacaktı ama huzurum olacaktı.  Şimdi hiç şans oyunu oynamadığını söyyor.

- Osman Kaplan, Denizli’nin Çivril ilçesinden, 1999 yılında oynadığı Sayısal Loto’dan 340 milyar lira ikramiye kazanan 40 yakındaki talihli aşkları ve lüks yaşamıyla, servetini bitirir. İkramiye çıkınca, ilk iş, eşinden ayrılan Kaplan, hızlı yaşadı ve üç yılda başladığı yere döndü.

-Yeşim Akyol, 2003'te 2 trilyon kazandı. Genelde büyük ikramiyeyi kazanan erkekler, ilk iş olarak hanımlarını boşuyor. Peki kadınlara çıkarsa sonuç yine değişmiyor, onlarda kocalarını boşuyor. 2003’de 2 tirilyon çıkan talihli bayan 8 yıllık eşiyle boşandı. Kocası "para çıkınca beni boşadı" diye hanımını suçladı.

Hayri Kaya, Ordu'da 2003 yılında Sayısal Loto'dan tek başına 844 milyar lira kazanan çaycı Hayri Kaya, kazandığı parayı tüketince yeniden çaycılık yapmaya başladı. Kaya, sürekli şans oyunları oynadığını, 2003 yılında şanslı 6 numarayı bilerek büyük ikramiyeyi kazandığını belirterek, kazandığı paranın kendisine şans değil adeta uğursuzluk getirdiğini ifade etti.

- Necmi Yıldırım, 2004'te Milli Piyango'dan 2.5 milyon TL kazandı. İkramiye yüzünden çıkan kavgada oğlu tarafından bıçakladı.

- Ali Atıcı, çay ocağı işletirken 2004’te sayısal lotodan 543 bin YTL kazanır. Memleketi Erzincan’a yerleşen Atıcı, boşandığı eşi ve çocuklarını İsviçre’ye gönderip ikinci evliliğini yapar, ancak ondan da ayrılır. Ali Atıcı’nın pişmanlık dolu sözleri şöyle: “Hayal edemeyeceğim kadar zengin oldum, ama hayatım da altüst oldu. Huzurum kaçtı. Loto’dan çıkan para beni perişan etti. Çok pişmanım ”

- Mehmet Sarıoğlu, Denizli’nin Sarayy ilçesine bağlı Tırkaz köyünde yaşayan Mehmet Sarıoğlu,  bundan 40 yıl önce bir Milli Piyango biletinden büyük ikramiyi kazanmış. Bir anda zengin olan Sarıoğlu, hiç evlenmemiş, köyünde kendisine güzel bir ev yaptırmış. Zamanla parası kalmayınca komşuları ona bakmaya başlamış. Devletten aldığı yaşlılık maaşıyla geçimini sürdüren Sarıoğlu’nun evi yanınca köylüler aralarında topladıkları parayla evini tamir ettirmişler. 40 yıl önce büyük ikramiyeyi kazanan Sarıoğlu bir süre önce barakasında donarak ölmüş.

- Ahmet Bayram Erzurum’lu hayatı 2005 yılbaşında çeyrek biletine büyük ikramiyenin isabet etmesiyle değişti. Milli Piyango'nun 2005 yılındaki çekilişinde, biletine 5 milyon TL'lik ikramiye isabet eden ve 1 milyon 250 bin TL'lik paranın sahibi olan 9 çocuk babası Ahmet Bayram iple kendini asarak intihar etti. Bayram'ın intihar sebebinin kumar ve evlilik dışı ilişkisi olduğu iddia edildi. 


h A B E R E  Y o r u m  Y a z

                                                Bu Haberlere Yapılan Yorumlar  (  0 )

Tüm Yorumlar

 

GHK ORTAOULU ESKİ MÜDÜRÜ İSMET KÖPRÜLÜ

 Muhterem KAYA

. . .
ÖLÜMÜ ÖLDÜRMEK (ŞEB-İ ARÛS)

 Prof.Dr.Safi ARPAGUŞ

. . .
İÇİMİZDEKİ KÖPRÜLERİMİZ

 Muzaffer TAŞDEMİR 

. . .
İLÇEMİZDE ESKİ BAĞ KÜLTÜRÜ

 Berç SÖZÜDOĞRU

. . .
KENDİSİ OLABİLME KEDİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK

 Nafiz  ULUKUŞ

. . .

Rıza Abinin Arkasından

 Rıza ŞENTÜRK (Çığır)

. . .
BATICILAR VE DİNDE REFORMCULAR

 Siyami  AKYEL

. . .

BAĞ-KURLULARA MÜJDE!

 Oğuzhan DÖĞEN

. .
KUTLU DOĞUM HAFTASI

 Şükrü  EROL

. .
HAYATIN CİLVESİ, KADER

 SELEME ACAR

. .
PKK GİDİYOR DİYE ÜZÜLMEYİN

 Ahmet Mehmet SALİHLİ

. .
MESEL ANLATICILAR

 Av.Mahmut Tokgözoğlu 

. .
12 EYLÜL ÖNCESİ VE SONRASI

 Mustafa  TURGUT

. .
OSMANLI DÖNEMİ KAYITLARINDA İLÇEMİZ

 Ali ACAR

. .

 
Genel Haber
Bölgeden Haber
Güncel Haber
Hayatın İçinden
İçimizden Biri
Sanatkarlarımız
Esnaflarımız
Spor
Siyaset

İz Bırakanlar
Röportaj
Sizden Gelenler
Gurbettekiler
Haberiniz Var mı?
Özlü Sözler
Resimlerde Anılar
Eski Meslekler
Kurum Kuruluşlar

Kültür ve Etkinlikler
İlçemiz
İlimiz
Köylerimiz
Mahalle Muhtarlarımız
Anket Sonuçlarımız
Duyuru
Vefat
  Anasayfa

Ziyaretçi Defteri
Foto Galeri
Sohbet
Arşiv

         Sitemizdeki tüm haber ve araştırmalar site editörlerine aittir. İzinsiz kesinlikle kullanılamaz.

                               gumushacikoylu.net@gmail.com

Bölgeler ve Şehirler Bölgeler ve Şehirler

Siteye Hangi İl ve Ülkeden Giriliyor İzlemek İçin
Amasya, Gümüşhacıköy, Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacıköyden Resimler, Gümüşhacıköy Haber, Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy, Ali Acar, Hokumet, Hukumet, Hükümet, Radyo, Gazetesi, Tv, Gümüşhacıköy Resimleri, Gümüşhacıköyden Fotoğraflar,Gümüş, Gümüşhacıköy, Köyü, Gumus, Merzifon, Suluova, Kabaoguz, Kabaoğuz, Gümüşhacıköy Turna Bağlar, Kabaoğuz Şenlikleri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, gümüşhacıköy bedesteni, gümüşhacıköy saathanesi, leblebi, gümüşhacıköy hamamı,Gümüşhacıköy Keşkek, Cumara Mahallesi, Adatepe Mahallesi, Ulubel Mevkii, ulubel, keltepe mevkii, hacıyahya mahallesi, saray mahallesi, artıkabat çay mahallesi, kilise, beylik çayırı, taşköprü, amasyakent.com, kabaoguz.net, amasya platformu amasyaplatformu