Sitene Ekle  |  İletişim 


Sohbet VE Anılar'da Gümüşhacıköy AMASYA RESİMLERİ Gümüşhacıköylü.Net / Gerçek ve Tarafsız Haber, Anında Bilgi,Geçmişten Geleceğe Köprü Hacıköy, Hacıköylü, Gümüşhacı
SİZLERDEN GELEN ANILARDAKİ RESİM DOSYALARIMIZ

ÇOK OKUNANLAR
KURTULUŞ SAVAŞINDA TÜRK KADINI
FERHAT İLE ŞİRİN HİKAYESİ
GÜMÜŞHACIKÖYDE KALAYCILIK
YÖREMİZ HALK OYUNLARI
ZEMHERİ AYI ve KOCA KARI SOĞUKLARI
GÜMÜŞHACIKÖYDE SEMERCİLİK
YÖREMİZDE DÜĞÜN, SÜNNET VE ASKER UĞURLAMA
ÇETMİ KÖYÜ
İLGİNÇ MEZAR TAŞI YAZILARI
AMASYA VE İLÇELERDE ÖNENLİ TELEFONLAR
AMASYA GENELGESİ
TERÖRE ŞEHİT VEREN İLLERİN SIRALAMASI
DERBENTOĞBRUĞU KÖYÜ
GÜMÜŞHACIKÖY´DEKİ OKULLAR
YENİ AYDA OCAK, ESKİ AYDA ZEMHERİ
GÜMÜŞHACIKÖY İLÇESİNDE ŞOFÖRLÜK YAPMIŞ KİŞİLER
GÜMÜŞHACIKÖYDE NALBANTLIK

 YORUMLANANLAR
KURTULUŞ SAVAŞINDA TÜRK KADINI
YÖREMİZ HALK OYUNLARI
FERHAT İLE ŞİRİN HİKAYESİ
ÇETMİ KÖYÜ
YÖREMİZDE DÜĞÜN, SÜNNET VE ASKER UĞURLAMA
GÜMÜŞHACIKÖY İLÇESİNDE ŞOFÖRLÜK YAPMIŞ KİŞİLER
GÜMÜŞHACIKÖY´LÜ ŞEHİTLERİMİZ
KIZIK KÖYÜ
ANILARLA GÜMÜŞHACIKÖY NOSTALJİSİ (2)
BALIKLI KÖYÜ
1247 YILINDAKİ HACIKÖYDEKİ AİLE İSİMLERİ
50 YIL ÖNCE GÜMÜŞHACIKÖYDE ÇOCUK OYUNLARI
MEMLEKET HAVALARI GÜMÜŞHACIKÖYE DAİR ŞİİR
BİR GHK NOSTALJİSİ YÜKSEL SOKAK
İLÇEMİZDE ESKİ DEMİRCİ USTALARI
DERBENTOĞBRUĞU KÖYÜ
KİM BU RESİMDEKİLER

FAYDALI LİNKLER

      == GAZETELER ==
      »
Akşam Gazetesi
      »
Bugün Gazetesi
      »
Cumhuriyet Gazetesi
      »
Evrensel Gazetesi
      »
Güneş Gazetesi
      »
H ve Olay. Tercüman
      »
Hürriyet Gazetesi
      »
Kurultay
      »
Milli Gazete
      »
Milliyet Gazetesi
      »
Ortadoğu Gazetesi
      »
Radikal Gazetesi
      »
Sabah Gazetesi
      »
Star Gazetesi
      »
Şok Gazetesi
      »
Takvim Gazetesi
      »
Taraf Gazetesi
      »
Türkiye Gazetesi
      »
Vakit Gazetesi
      »
Vatan Gazetesi
      »
Yeni Asya Gazetesi
      »
Yeniçağ Gazetesi
      »
Yeni Mesaj Gazetesi
      »
Yeni Şafak Gazetesi
      »
Yerel Gazeteler
      »
Zaman Gazetesi

 

SOHBET VE ANILARDA GÜMÜŞHACIKÖY

www.gumushacikoylu.net

SİTE ADMİNİNİZİ TANIYALIM

===================================


 

Editörünüz

Ali Acar

(Hokumet)

 

1965 yılı Amasya Gümüşhacıköy’de (Cumara Mah. Kiremitci Sk. No:2) dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde Ülkü İlkokulu’nda, Orta öğrenimini ise Gümüşhacıköy İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Dr. Naci Ekşi Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyonu Bölümü’nü bitirdi.

 

Askerlik öncesi Gümüşhacıköy’de İnşaat ve gıda üzerine faaliyet gösteren iş yerleri açtı bir müddet bunları çalıştırdı. 1990 yılında İstanbul’a geldi. Kısa bir süre bazı özel şirketlerde çalıştı. 1990 yılı Kasım ayında İstanbul Valiliği tarafından açılan memurluk sınavını kazanarak Bakırköy Kaymakamlığı’nda işe başladı. Bakırköy Kaymakamlığı’nda 4 yıl görev yaptı.

 

1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde şef kadrosuna naklen atandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin değişik birimlerinde yöneticilik yaptı. 2010 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Emlak Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı atandı halen bu görevde bulunmaktadır.

 

2005 yılında  www.kabaoguz.net, www.amasyaplatformu.com sitelerini, 2007 yılında www.gumushacikoylu.net sitesini kurarak Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlendi. Söz konusu sitelerde Amasya konulu önemli haber ve analizler yayınlandı.

 

Ali ACAR’ın bir diğer özelliği ise Hokumet lakabının isminin önüne geçmesidir.

 

Sosyal Faaliyetleri:

 

Ali Acar, İstanbul’a geldiği günden beri sürekli sivil toplum kuruluşlarında görevler aldı ve Amasyalıları bir araya getirmeye çalıştı.

 

İstanbul’a geldiği 1990 yılında geçmişte Amasya ve Gümüşhacıköy adına faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve yöneticileriyle irtibata geçti. Acar’ın karşılaştığı tablo hiç iç açıcı değildi. Çünkü, Amasya ve Gümüşhacıköy adına faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları parmakla gösterilecek kadar azdı. Yaptığı araştırmada 1980 ihtilalinden sonra kapatılan derneklerden, 1990 yılına kadar hiç Amasya ismi geçen dernek yok gibiydi olsa bile ismi duyulmamıştır.Yaptığı araştırmada 1980 yılı öncesinde İstanbul’da Amasya adına faaliyet gösteren bazı dernekler hakkında bilgi toplar.Bu derneklerden Amasya adına faaliyeti olan Tercüman gazetesi sahibi Kemal Ilıcak’ın finansa ettiği bir derneğin olduğu, bir diğer derneğin ise, Gümüşhacıköy adına faaliyet gösteren Beyoğlu'nda bir derneğin ve Bakırköy Ataköy’de Merzifonlulara ait vakıf derneklerinin olduğu bilgisine erişir.

 

1980 yılı öncesi Gümüşhacıköy'lüler derneğinde görev yapmış Eyüp'de ikamet eden Ramazan Kaya'yı bulur ondan  derneklerin işleyişiyle ilgili bilgileri alan Acar, Bağcılar ilçesi Yüzyıl Mahallesi’nde Amasya adına bir dernek açar. 27 Haziran 1991 yılında İstanbul’da kurulan Gümüşhacıköy'lüler Derneği (GÜMYAD) kurucu başkanı merhum Hüseyin Çimir beyle dernekler hakkında istişare ve değerlendirmeler yapar. 1996 yılında Gümüşhacıköy’de kurulan Kabaoğuz Derneği’nin kuruluşunda yararlılık gösterir. 1999 yılında İstanbul Aksaray’da Amasya İl Derneği’nin kuruluşunda aktif rol aldı.

 

Amasya Platformu:

 

Amasya adına faaliyet gösteren dernek ve vakıfların kuruluşunda yararlıklar gösteren Ali Acar İstanbul'da Amasya il ilçe, belde, köy derneği olarak 100 üzerinde derneğin yönetici ve oluşumları ile irtibatlıdır. 2004 yılı Şubat ayında, İstanbul’daki Amasyalıların iyi vakit geçirebilmeleri ve birbirleriyle tanışabilmeleri için bir proje geliştirir. (ORTAK PAYDA 05 ) sloganı ile  İstanbul’daki Amasyalılar, belli bir mekanda belirli aralıklarla toplanacak ve böylece Amasyalılar arasında tanışıklılık ve yardımlaşma duyguları artacaktır. Bu önemli girişim için belirlenen yer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Çamlıca Sosyal Tesisleri’dir. Çamlıca tepesinin tarihi konumu ve fiziki yapısının Amasya'ya benzemesi yanında, İstanbul’un her iki yakasına yakın mesafede olması, ulaşım kolaylığının orta noktada olması ve İstanbul'un güzide mekanlarından bir yer olarak bilinmesi göz önüne alınarak toplantıların burada yapılması kararı alınmıştır. Yanına aldığı birkaç kişiyle işe koyulan Ali Acar, her ayın son Cumartesi günü saat: 09:00’da Çamlıca= Amasya Hattında buluşuyor, buluşturuyoruz sloganıyla ilk kahvaltı programını düzenler. Toplumun değişik kesimlerinden hemşehrilerin bir araya geldiği Çamlıca Kahvaltıları günden güne yaygınlaşır. 2004’den bugüne yüzlerce siyasetçi, iş adamı, akademisyen ve değişik meslek gruplarından kişileri ağırlar.

 

Çamlıca Kahvaltıları daha sonra Amasya Platformu adını alır. Bu isim, kahvaltı programın 16 ayında bir gazetede haber konusu olmasıyla, manşetten verdiği haberde  AMASYA PLATFORMU olarak söz etmesinden sonra bu ismi almıştır.Kahvaltı programlarının ismine layık bir organizasyon olması katılımcılar tarafından da telefuz edilmesi platformun katılımcılık ruhunu ve bazı zorlama kalıplardan arındığını göstermesi açısından önemlidir.

 

Amasya Platformu, birçok ulusal ve yerel basında büyük ilgi görür. Haber programlarında, radyo ve televizyonlarda tanıtılır. Adına özel radyo programları yapılır.

 

 


SOHBET VE ANILARDA GÜMÜŞHACIKÖY